Aktuálně: Zveme všechny příznivce našeho klubu na brigádu na zahradě, která se bude konat v sobotu 29.4. Bližší informace brzy v aktualitách.

Rodinný klub

Rodinný klub představuje prostor pro společné bytí na zahradě a na srubu pro děti a jejich rodiče. Nefungujeme jako jiné klubíky, kdy jedna průvodkyně organizuje program pro ucelenou neměnnou skupinku dětí a jejich maminky.

Naším cílem není pro někoho organizovaně vytvářet zábavu, ale vytvářet komunitu podobně smýšlejících rodin a bavit se společně. 

N

Středa a pátek

N

Možnost jednorázových návštěv

„It takes a village to raise a child.“

Je nám blízké kontaktní rodičovství, respektující a nenásilná komunikace, přírodní pedagogika a také všímavost k prostředí, ve kterém žijeme.

Koho vítáme

Jsme otevřeni všem. Nevyžadujeme pravidelnou docházku či děti určitého věku. Záleží hlavně na vás, zda se vám u nás bude líbit a budete se chtít vracet.

Pro představu uvádíme, že se v rodinném klubu setkávají především rodiče na mateřské a rodičovské dovolené se svými dětmi v rozmezí 0-5 let. Setkáte se zde nejen s maminkami, ale i s tatínky či s pracujícími rodiči, jejichž děti chodí část týdne do školky. Často děti doprovází také prarodiče či jiné blízké osoby.

Kdy se scházíme

Od září do června se scházíme na pravidelné bázi dvakrát do týdne.

Otevírací doba ve školním roce 2022/2023:

 • STŘEDA cca od 10:00 do 15:00 (od 12:30 pouze na zahradě)
 • PÁTEK cca od 10:00 do 15:00

Ve středy funguje rodinný klub paralelně se školkou, prosíme proto o dodržování poledního klidu uvnitř srubu v době od 12:30 do 13:30. Po obědě je nutné opustit hernu, ale je možné se uchýlit na zahradu. 

Případné změny v aktuální otvírací době zveřejňujeme vždy na každý týden v uzavřené FB skupině Lesní rodinný klub v Čertově rokli_INFO

O školních prázdninách se nesetkáváme.

Klubové příspěvky

Klubové příspěvky v roce 2022/23:

 • roční příspěvek – 3000 Kč (platba na účet)
 • půlroční příspěvek – 1800 Kč (platba na účet)
 • měsíční příspěvek – 360 Kč (platba na účet)
 • jednorázové návstěvy – 100 Kč (platba v hotovosti na místě)

Veškeré příspěvky jsou za celou rodinu bez ohledu na počet dětí! Pro udržitelný chod klubu jsou důležité roční a půlroční příspěvky.

Roční, půlroční a měsíční příspěvky se platí na účet 2801702626/2010. Variabilní symbol 123. Do poznámky vždy uveďte své jméno a období, za který platíte.

Jednorázové návštěvy se platí buď také na účet, nebo při příchodu na srub do kasičky klubu.

Jak to u nás funguje

Scházíme se za jakéhokoliv počasí po celý školní rok. Je možné přijít a odejít kdykoliv v průběhu otevírací doby. Rádi si společně vaříme v kotlíku na ohni. Pečeme cukroví, tvoříme, koupeme se nebo se hrabme v blátě. Vítaná je péče o zahradu. Když je nálada, vydávají se děti na „výpravy“ do blízkého okolí. Náplň společného dne se často odvíjí od spontánních nápadů jednotlivých návštěvníků.

Pro děti i rodiče zde při pravidelné docházce vzniká prostor pro navázání trvalých přátelství. Klub přitahuje podobně naladěné rodiče, kteří si mohou být vzájemnou oporou. Mezi návštěvníky se tak nenásilně utváří komunita s pevnými vztahy, které překračují hranice našeho klubu.

Co se hodí vzít sebou:

 • Svačinu a oběd (děti rády nakukují do krabiček ostatních a často nezůstává jen u nakukování)
 • Náhradní oblečení (děti často pracují s vodou a blátem)
 • Repelent proti klíšťatům
 • V teplých měsících piknikovou deku
 • V chladných dnech přezůvky dovnitř

CO U NÁS NAJDETE

 • velkou oplocenou zahradu s herními prvky (pískoviště, dřevěné domečky, blátivou kuchyňku, houpačky) a nářadím pro zahradnické aktivity
 • ohniště s venkovním posezením
 • skautskou základnu („srub“) poskytující zázemí pro vaření, hygienu i zahřátí
 • malou vytápěnou herničku
 • zásobu hraček pro venkovní zábavu

Kontakt

Chcete-li být s námi ve spojení a mít všechny aktuální informace, doporučujeme se připojit do uzavřené FB skupiny: Lesní rodinný klub v Čertově rokli_INFO

V případě jakýchkoliv dotazů je též možné se obrátit přímo na koordinátorku lesního klubu.

Jak to u nás vypadá