Aktuálně: Zveme všechny příznivce našeho klubu na brigádu na zahradě, která se bude konat v sobotu 29.4. Bližší informace brzy v aktualitách.

Beseda s Janem Kršňákem: O důvěře v digiděti

14. 3. 2023 | Aktuality

PÁTEK 24. BŘEZNA 2023 OD 10:00

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o to, jak vychovávat děti v dnešní technologické době na besedu s Janem Kršňákem na téma „Děti a technologie: O důvěře v digiděti“. Beseda se koná v pátek 24. 3. 2023 od 10. hod.

Máme-li pocit, že se děti v digitálních světech ztrácí, často je to kvůli tomu, že se v nich ztrácíme my sami. Ale tam, kde mezi rodiči a dětmi vládne důvěra, vzájemné porozumění a láska, se nikdo ztratit nemůže. I v digitalizované společnosti jsou pro děti stále těmi nejdůležitějšími zdroji informací rodiče. Třeba se v počítačových hrách a sociálních sítích nevyznáme tolik jako ony, ale stále jim můžeme předat schopnosti, jež jim umožní žít smysluplný, klidný a radostný život. Možná by to za nás mohl udělat internet nebo škola, ale spíše bude lepší, když se do toho pustíme sami.

Beseda plná rad pro život digidětí a jejich rodičů. Jde o interaktivní setkání, neboť jeho smyslem je zodpovědět cokoli, co zajímá příchozí.

  • Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
  • Jak k technologiím přistupovat v předškolním a jak ve školním věku?
  • Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
  • Kdy koupit dítěti telefon, kdy jej nechat s počítačem o samotě, kdy mu dovolit přístup na Internet?
  • Co můžeme udělat pro jejich bezpečnost a vlastní klid?
  • Jak děti díky obrazovkám objevují svět a co při tom objevují jejich rodiče.

Více informací o Janu Kršňákovi a besedě zde: https://digideti.cz/pro-rodice/#duvera

Vstupné: 200 Kč/dospělý (pro nečleny), popř. 150 Kč pro členy klubu
Přihlašování: https://forms.gle/bLRLJqujjzdkkFhr9

Délka besedy se bude odvíjet od potřeb a možností účastníků. Při besedě se počítá i s dětmi, není-li možno přijít bez nich.
Po besedě je možné si ohřát vlastní oběd a zůstat až do 15:00.

Beseda se bude konat uvnitř. Klub bude otevřený i pro rodiny, které se nechtějí besedy účastnit, jen je potřeba počítat s pobytem na zahradě.

Další aktuality

Program rodinného klubu

Program rodinného klubu

BŘEZEN 2023, STŘEDY A PÁTKY 10:00 - 15:00 Navštívit rodinný klub můžete i v případě, že nemáte zájem o nabízený program. V případě drobného programu to není vůbec problém, pakliže je v plánu divadlo, beseda apod., jste vítáni též, jen prosím počítejte s omezenými...

Jarní komunitní brigáda

Jarní komunitní brigáda

SOBOTA 29. 4. 2023, 10:00 - 17:00 Zveme všechny naše příznivce, rodiče, členy i nečleny na jarní komunitní brigádu na zahradě, která se bude konat v sobotu 29. 4. 2023. Pojďme společně připravit naši zahradu na nadcházející sezónu. Přijďte na celý den, nebo jen na...

První měsíce s novou školkou

První měsíce s novou školkou

Rok 2022 spěje mílovými kroky ke svému konci, je proto vhodný čas ohlédnout se za dosavadním životem naší nové lesní "školky" (přesněji řečeno lesního klubu, ale jelikož jako rodinný klub fungujeme již dlouho, používám pro rozlišení spíše tento pojem). Básničky na...