Beseda s Janem Kršňákem: O důvěře v digiděti

14. 3. 2023 | Aktuality

PÁTEK 24. BŘEZNA 2023 OD 10:00

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o to, jak vychovávat děti v dnešní technologické době na besedu s Janem Kršňákem na téma „Děti a technologie: O důvěře v digiděti“. Beseda se koná v pátek 24. 3. 2023 od 10. hod.

Máme-li pocit, že se děti v digitálních světech ztrácí, často je to kvůli tomu, že se v nich ztrácíme my sami. Ale tam, kde mezi rodiči a dětmi vládne důvěra, vzájemné porozumění a láska, se nikdo ztratit nemůže. I v digitalizované společnosti jsou pro děti stále těmi nejdůležitějšími zdroji informací rodiče. Třeba se v počítačových hrách a sociálních sítích nevyznáme tolik jako ony, ale stále jim můžeme předat schopnosti, jež jim umožní žít smysluplný, klidný a radostný život. Možná by to za nás mohl udělat internet nebo škola, ale spíše bude lepší, když se do toho pustíme sami.

Beseda plná rad pro život digidětí a jejich rodičů. Jde o interaktivní setkání, neboť jeho smyslem je zodpovědět cokoli, co zajímá příchozí.

  • Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
  • Jak k technologiím přistupovat v předškolním a jak ve školním věku?
  • Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
  • Kdy koupit dítěti telefon, kdy jej nechat s počítačem o samotě, kdy mu dovolit přístup na Internet?
  • Co můžeme udělat pro jejich bezpečnost a vlastní klid?
  • Jak děti díky obrazovkám objevují svět a co při tom objevují jejich rodiče.

Více informací o Janu Kršňákovi a besedě zde: https://digideti.cz/pro-rodice/#duvera

Vstupné: 200 Kč/dospělý (pro nečleny), popř. 150 Kč pro členy klubu
Přihlašování: https://forms.gle/bLRLJqujjzdkkFhr9

Délka besedy se bude odvíjet od potřeb a možností účastníků. Při besedě se počítá i s dětmi, není-li možno přijít bez nich.
Po besedě je možné si ohřát vlastní oběd a zůstat až do 15:00.

Beseda se bude konat uvnitř. Klub bude otevřený i pro rodiny, které se nechtějí besedy účastnit, jen je potřeba počítat s pobytem na zahradě.

Další aktuality

ŘÍJEN s domškoláckým klubem

ŘÍJEN s domškoláckým klubem

V říjnu se můžete těšit na opravdu nabitý program domškoláckého klubu. Ve čtvrtky je srub i klub otevřený také pro rodiny s mladšími dětmi a miminky ;).

PODZIMNÍ SLAVNOST

PODZIMNÍ SLAVNOST

PÁTEK 22. ZÁŘÍ 2023, 10:00 - 15:00 Srdečně zveme všechny malé i velké na podzimní slavnost. Tentokrát jsme pozvali místo divadla Jiřího Boudu, který nám pomůže rozezvučet zahradu hrou na bubny, boomwhackers a jiné perkuse. Kromě hudebního workshopu vás čeká také...

Rodinný a domškolácký klub 2023/24

Rodinný a domškolácký klub 2023/24

I v tomto školním roce pokračujeme s provozem rodinného i domškoláckého klubu! Rodinný klub chceme mít otevřený od středy do pátku, jen středy budou zpřístupněné až od října. Více informací naleznete pod záložkou "rodinný klub". Domškolácký klub rozšiřujeme o mnoho...